Láska ke psům nás provází již několik desetiletí .V roce 2005 se narodila první štěňátka v naší chovatelské stanici Atison a od té doby jsme urazili velký kus cesty za naším vysněným cílem – odchovávat krásné, zdravé a povahově vyrovnané jedince našeho milovaného plemene. Intenzivně studujeme specifika Cane Corso, účastníme se mezinárodních výstav a seminářů. Naši psi získávají nejlepší výsledky v řadě evropských zemí i v zemi původu – Itálii.

Jsme manželé Radka a Josef Koubíčkovi a jsme majitelé chovatelské stanice Atison, kterou jsme založili v roce 2005. Na této stránce bychom rádi napsali něco o sobě a filozofii našeho chovu.

Josef Koubíček se kynologii věnuje již od roku 1974. Zúčastnil se mnoha zkoušek z výkonu a závodů, jako zakládající člen ZKO Žižice a pozdější místopředseda jich také mnoho organizoval. Jako instruktor a poradce etolog se účastnil také několika výcvikových táborů. Je majitelem psího hotelu Mazlíček v Luníkově a je také certifikovaný přepravce zvířat. Od roku 2020 je revizorem Cane Corso klubu Česká Republika.

Radka Koubíčková se věnuje kynologii od roku 1989, má složeny nejvyšší zkoušky z výkonu dle různých zkušebních řádů a to jak všestranných tak i speciálních (IPO3, SChH3, ZVV3, FH2, ZPO2, ZPS2 a další). Za největší úspěch ve výcviku považuje 3. místo na MR IPO. V roce 2022 obdržela čestné uznání při příležitosti 30. výročí kynolologie v ČR.


V tuto chvíli bychom neměli zapomenout na třetího člena našeho týmu – dceru Lucii, která zdědila lásku ke psům a aktivně se podílí na péči o naší smečku, své dlouholeté zkušenosti uplatňuje zejména při porodech a odchovu štěňat, složila několik zkoušek z výkonu a mj. byla na roční praxi v Anglii v chovatelské stanici Boleyn Cane Corso. Nyní se věnuje hlavně groomingu – má vlastní salon na úpravu psů.


ATISON CHOVATELSKÁ STANICE CANE CORSO

Luníkov, 27321 Hobšovice, okr. Kladno | tel.: +420 777 140 116 | +420 777 140 141 | E-mail: atison@seznam.cz