Dne 6. 2 .2024 se nám narodila štěňátka ze spojení:
Narodili se 3 pesjci a 2 fenky s krásnými porodními váhami 650-750g. Poslední volný pejsek John Wick Atison  Více štěňátkách zde ...


Jsme jediná chovatelská stanice v ČR, která se prezentuje na výstavách výhradně vlastními odchovy a to nejen v tuzemsku ale i v zahraničí. Psi z našeho chovu se mohou pyšnit šampiony Lucemburska, Rakouska, Slovenska, Polska, Montenegra, Makedonie, Kosova, atd, výstavní tituly máme i z Maďarska a Holandska.
Naši psi získávají pravidelně vysoká hodnocení na mezinárodních setkáních chovatelů v zemi původu Itálii i jinde v Evropě.
Pravidelně se zúčastňujeme výročních Evropských a Světových výstav, kde se umisťujeme na pořadí mezi největší světovou elitou. Za prozatím největší úspěch považujeme vítězství ve 3 třídách na Světové výstavě v Brně 2021.
Naše fena Berta Atison získala jako první v ČR titul Mezinárodního šampiona. Od té doby vedeme v našich rodokmenech linii Interšampionů – Gerta Atison, Dominika Atison, Percy Atison, Koleta Atison, Xixaonka Atison, Willis Bruce Atison, Anthony Hopkins Atison.


Our kennel is the only one in Czech Republic to present only our own offsprings at dog shows, not only within our republic, but also across the whole Europe. Dogs bred by Atison obtained many championships, including Luxembourg, Austria, Slovakia, Poland, Montenegro, Macedony, and also Hungary or Holand.
Our dogs also regularly obtain the highest marks at international breeder´s meetings in country of origin – Italy, and elsewhere in Europe.
We anually present our dogs at European and World Dog shows, where we compete with world´s elite. The results we are most proud of are 1st places of 3 of our dogs in their classes at WDS Brno 2021.
Our female Berta Atison was the first cane corso in Czech Republic to obtain an International Championship of beauty. Since then, we carry on to acomplish this title across our pedigrees. Gerta Atison, Dominika Atison, Percy Atison, Koleta Atison, Xixaonka Atison, Willis Bruce Atison, Anthony Hopkins Atison.

Fotogalerie z mnoha starších výstav naleznete na našem profilu ZDE


10. 11. 2023 Mezinárodní výstava CACIB Praha
rozhodčí: Martina Kučerová

Perseo dei Leoni di San Marco - třída otevřená - V1, CAC, CACIB, BOS - nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!
Ctibor Atison - třída šampionů - V1, CAC, resCACIB - zisk titulu Šampion ČR !!!
Hawkeye Atison - mezitřída - V1, CAC
Hedvika Atison - třída otevřená - V1, CAC, CACIB, BOB - nejlepší jedinec plemene!!!
Fiona Atison - třída šampinů - V1, CAC, resCACIB


1.-3. 12. 2023 3x CACIB Wels

Tento víkend se zima rozhodla, že nám ukáže, jak vypadá pořádná sněhová nadílka a také pořádně přituhlo. Rakouska jsme si tedy užili opravdu hodně Vánočně. Byla to trochu romantika, ale také docela dost stresu, protože silnice moc silnice nepřipomínaly a také parkování na výstavišti v 30cm sněhu bylo docela "výživné". Nicméně není překážky, kterou by zkušený vystavovatel nepřekonal :D a nakonec musím uznat, že jsme si to docela užili.
 
A výsledky našich miláčků?
Perseo dei Leoni di San Marco - získal 2x CACA, 1x CACIB, 1x BOS - je tedy čekatelem šampiona Rakouska a také získal titul pro Nejlepšího jedince opačného pohlaví!!!
Hedvika Atison - získala 1x CACA a 1x resCACA - je také čekatelkou šampiona Rakouska
Fiona Atison - získala 3x CACA, 3x CACIB, 1x BOS, 2x BOB. Tímto splnila požadavky pro zisk titulu Šampion Rakouska a Interšampiona FCI!!! V závěrečných soutěžích obsadila nádherné 4. místo ze všech vítězných psů II. skupiny FCI. 
rozhodčí: Z. Jílková, N. Smolic, M.Stecyna


3. 12. 2023 Národní výstava Brno "Vánočka"

rozhodčí: V. Staviarska (Sk)
Bobeš Atison - třída vítězů - V1, CAC, Národní vítěz, BOS - Nejlepší pes a nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!
Isabel De Castilla Atison - třída mladých - V1, CAJC, BOJ - Nejlepší mladý jedinec!!!
Gratulujeme majitelům S. Kudiovskému a Z. Hůlkovi


Raduno dell Anno S.A.C.C. 2023

13. - 15. 10. 2023 se konala v Itálii – zemi původu našeho plemene – výroční klubová výstava Raduno dell Anno 2023. Tento rok byla akce o to významnější, neboť se slavilo 40. výročí vzniku S.A.C.C. - klubu Cane corso v Itálii. Na účasti to bylo znát, bylo přihlášeno 124 Cane corso z 12 států světa. Osobně přijeli akci podpořit i předsedové a prezidenti evropských klubů sdružujících cane corso.

Již v pátek 13. 10. nás přivítal prezident klubu S.A.C.C. pan Luigi di Rienzo v krásném prostředí hotelu Casale, kde se celá akce konala. Večer proběhla neformální večeře a trénink s figurantem na sobotní test povahy CAL 2. Tento test je v Itálii vysoce ceněn a jedině psi a feny s úspěšně absolvovaným testem povahy mohou získat titul italského šampiona.
V sobotu dopoledne proběhly oficiální testy CAL 2, které posuzoval rozhodčí pro výkon pan Alfredo Di Giralamo. Pro nás je důležité, že jsme měli přihlášené 2 feny z naší chovatelské stanice Atison a obě prošly testem úspěšně. Fiona Atison byla navíc vyhodnocena jako nejlepší CAL 2 ze všech zúčastněných psů.

Program pokračoval obědem, po kterém jsme si udělali malý výlet k moři. Bylo to pouhých 15 kilometrů a při slunečném počasí a teplotách kolem 28 stupňů, jsme se prostě osvěžit museli.
Od 17 hodin následovala přednáška a diskuse, kterou vedl Prof. A. Vergara Na téma správného osuzování stavby těla a konstituce Cane corso.
V 19 hodin již začala oficiální část akce – přípitek pro všechny účastníky a slavnostní večeře o 4 chodech, večer s hudbou a tancem. Hojně se samozřejmě diskutovalo a probíraly se zkušenosti v chovu, panovala uvolněná atmosféra a bylo tedy i mnoho příležitostí pro seznámení se a navázání kontaktů s chovateli.
Neděle byla celá vyhrazena klubové výstavě. Posuzování probíhalo ve třech kruzích, jako rozhodčí byli pozváni specialisté na plemeno p. Ernesto di Maio, Alberto Vergara a Rosa Agostini. Kladně hodnotím systém posuzování, kdy byl každý jedinec ve třídě podrobně posouzen a pak z každé třídy byli vybrání 4 nejlepší. Ti pak nastoupili do odpoledního finále, které probíhalo již jen v jednom kruhu, a tak nikdo z diváků nebyl ochuzen o to nejlepší.

Kromě obvyklých soutěží o nejlepší pár psů a chovatelskou skupinu byly i speciální soutěže o nejlepší hlavu, nejlepšího psa/fenu barvy formentino a nejlepšího psa/fenu v žíhané barvě. Bylo tedy na co se dívat a to až do konce, nejlepší jedinci BOB a BOS byli vyhlášeni až na závěr všech soutěží.

To už bylo dost po páté hodině odpolední, mnoho účastníků odjíždělo, my jsme zvolili možnost strávit ještě jednu noc v hotelu a čerství vyrazit na cestu k domovu – 1270 kilometrů. Pokud mám tedy hodnotit – celá akce byla organizačně velmi vydařená, což většina zúčastněných kvitovala s nadšením. Feny z našeho chovu Hedvika Atison i Fiona Atison splnily zkoušku povahy, což po celém dni stráveném v autě, v cizím prostředí a na cizího figuranta není nic jednoduchého. Z výstavy si obě odnesly hodnocení Excelent,a i když do konečného pořadí nezasáhly, považujeme to za úspěch s ohledem na konkurenci, která zde byla. Náš mladý pes – import Itálie – Perseo dei Leoni di San Marco se probojoval mezi nejlepší 4 z nejsilněji obsazené třídy otevřené (byl zde např. světový vítěz z Brna Hakuna Matata Sangue Magnifica či pozdější vítěz celé výstavy BOB a náš favorit Duco no Ducor Veleno) a ve finálovém ringu obsadil krásně 4. místo.

Každopádně to byla krásná akce a příležitost dostat se do povědomí chovatelů z Itálie i jiných států Evropy, navázat osobní kontakty a mít tak možnost budoucí chovatelské spolupráce.

První fotografie je po úspěšném absolvování zkoušky CAL 2

Zleva: Franco Lepore (člen předsednictva S.A.C.C., chovatel Cane corso) - Andrea Corbara (viceprezident S.A.C.C., chovatel CC) - Federico Pongelli (oficiální figurant klubu) - Radka a Josef Koubíčkovi - Luigi Di Rienzo (prezident S.A.C.C., chovatel CC), Alfredo Di Girolamo (rozhodčí pro výkon) - Raffaele Esposito (viceprezident S.A.C.C., chovatel CC)


10. 9. 2023 Mezinárodní výstava Floracanis Olomouc

rozhodčí: P. Řehánek

Perseo dei Leoni di San Marco – třída otevřená – V1, CAC, resCACIB
Hedvika Atison – mezitřída – V1, CAC, CACIB, BOS!!! - nejlepší fena a nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!
Hawkeye Atison – mezitřída – V3


20 8. 2023 Interdog Bohemia – mezinárodní výstava Mladá Boleslav

rozhodčí: Željko Lozic (Srb)

Hawkeye Atison – třída mladých – V1, CAJC, FCI CACIB-Junior BOJ!!! - nejlepší mladý jedinec
Celebrian Atison´s Legacy – mezitřída – V1, CAC, FCI-CACIB, BOS!!! - nejlepší jedinec opačného pohlaví
Ctibor Atison – třída otevřená – VD 2

Ctiborovi se tentokrát nezadařilo, na pana rozhodčího působil moc robustním dojmem, zato Hawkeye si odnesl nejvyšší ocenění pro mladé psy a navíc získal titul Junior Šampion ČR. Celebrian excelovala jako nejlepší fena a navíc jako nejlepší jedinec opačného pohlaví.

Za handling tentokrát děkujeme dceři Lucii Mikyskové!!!


18. - 20. 8. 2023 DANUBE Bratislava – 3x CACIB Mezinárodní výstava

18. 8. rozhodčí M. Benkovský (Sk)
Perseo dei Leoni di San Marco – tř. otevřená – V1, CAC, resCACIB
Fiona Atison – tř. otevřená – V2, resCAC
Hedvika Atison – mezitřída – V1, CAC, CACIB!!!

19. 8. 2023 – rozhodčí M. Ellerová (Sk)
Perseo dei Leoni di San Marco – tř. otevřená – V1, CAC, resCACIB
Fiona Atison – tř. otevřená – V1, CAC, CACIB!!! - udělen titul Šampion Slovenska!!!
Hedvika Atison – mezitřída – V1

Celý víkend panovalo nelidské vedro a i když jsme byli plně vybaveni k poskytnutí co největšího komfortu pro naše psy (stan, látkové klece, stříbrná plachta, větrák, voda...), bylo to pro všechny extrémně náročné. Hedvika v sobotu již odmítala běhat a když se přidala zdravotní komplikace člena výpravy, rozhodli jsme se třetí den bohužel skrečovat.
I tak si vezeme úspěchy – Fiona dokončila zisk Slovenského šampiona!!! a mladíci Perseo a Hedvika se oba stali čekateli Slovenského šampiona.


5. a 6. 8. 2023 DOUBLE CLUB SHOW Germany – CCI Cup a Ruhr Sieger.

Zúčastnili jsme se další krásné akce specialiované pro naše plemeno. Akce se konala v prostředí kynologického cvičiště situovaného v přírodním parku blízko Dortmundu. Strávili jsme zde fajnové 2 dny a večer ve společnosti starých přátel chovatelů a majitelů Cane corso. A poznali nové, jak už to na takových akcích bývá. Jsme za to rádi, oba dny panovala uvolněná přátelská atmosféra.
Děkujeme Vivianě Paradiso a jejímu týmu za skvělou organizaci celé akce, krásné ceny a sponzorské dary. Musím ocenit, že německý klub se opravdu snaží, abych jejich akce měly úroveň a volbou rozhodčích drží vysokou laťku.
Vloni to byl pan Massimo Inzoli z Itálie, letos byli pozváni Emil Munteanu Munćan a Silvana Krsteska. Oba respektovaní chovatelé a specializovaní rozhodčí. Obdrželi jsme od nich krásné posudky na naše psy. A následná diskuse s nimi byla velice přínosná.
Takovéto akce spojují lidi - majitele i chovatele a to je vlastně na tom to nejlepší.

Výsledky našich psů:
Perseo dei Leoni di San Marco – 5. 8. Ex 2, res Anw.Dt.Ch.VDH, resCAC, Nejlepší pohyb!!!
6. 8. - Ex 2, res Anw.Dt.Ch.VDH, resCAC, Nejlepší pohyb!!!

Fiona Atison – 5. 8. Ex1, Anw.Dt.Ch.VDH, resCAC
6. 8. - Ex 1, Anw.Dt.Ch.VDH, CAC, BOS, Ruhr Sieger 2023!!!
Fiona získala 2 tituly na cestě k šampionu VDH, dále titul k šampionu Německa a navíc byla vyhodnocena jako nejlepší pes opačného pohlaví výstavy!!!

Hedvika Atison – 5. 8. Ex 2, resAnw.Dt.Ch.VDH
6. 8. Ex 1, Anw.Dt.Ch.VDH
Hedvika získala svůj 1. titul pro šampiona VDH a byla nominována do soutěže o nejlepší pohyb!!!


16. 7. 2023 Národní výstava Mladá Boleslav
Ctibor Atison - třída vítězů - CAC, Národní vítěz, BOB - nejlepší pes výstavy!!!
Perseo dei Leoni di San Marco - třída otevřená - CAC
Hedvika Atison - třída mladých - CAJC, BOJ - nejlepší mladý jedinec !!!
Fiona Atison - třída vítězů - resCAC

 


25. 6. 2023 Mezinárodní výstava Brno
rozhodčí: A.Szutkiewicz (Pl)
Hawkeye Atison - třída mladých - V2
Hedvika Atison - třída mladých - V1, CAJC, CACIB-J
Fiona Atison - třída otevřená - resCAC, resCACIB


Dne 3. 6. 2023 jsme se zúčastnili významné akce – Dny Cane corso – pořádané belgickým cane corso klubem. Jedná se o dvoudenní akci v překrásném prostředí parku Pliniuspark, věnované právě a jenom plemeni cane corso.

V sobotu bylo hlavní akcí Raduno – což je odborné hodnocení psů jak po stránce exteriérové tak i povahové. K tomuto hodnocení byl přizván specialista na cane corso a jeden z nejuznávanějších chovatelů pan Nenad Srdanov ze Srbska. Přítomen pak byl i pan Felice Pugliese – mezinárodně uznávaný odborník z Itálie, v současnosti přednášející o historii a standardu cane corso ve státech po celé Evropě i Americe. 

Současně probíhaly doprovodné programy – nácvik obran, nácvik handlingu, soutěže pro děti, tombola – výtěžek z ní byl věnován na výzkum rakoviny, celý víkend byl k dispozici veterinář Laboklinu, který odebíral krev zájemcům o test na DSRA, atd. Celý den byl pak zakončen grill party.

Raduna se zúčastnilo 39 psů a fen z Belgie, Holandska, Německa, České Republiky, Anglie a Dánska.

Českou Republiku jsme reprezentovali svými ochovy Atison a importovaným mladým psem Perseem (aka Pepíkem).

Hodnocení všech psů byla velice podrobná, rozhodčí sledoval i takové drobnosti jako je tvar a uložení oka, úhel konvergence, vzájemné postavení čelistí, velice dbal na pohyb a vůbec funkčnost celého psa. Všechny své poznatky srozumitelně prezentoval a vysvětloval. Předvedení psi pak kromě posudku obdrželi hodnocení „very typical“, „typical“, „not typical“, „disqualified“, „not judgeable“.

Náš nejmladší účastník výpravy Chrowley Atison se prezentoval ve třídě štěňat ve věku pouhých 16 týdnů. Dostal hodnocení „very typical“ a navíc byl nominován do závěrečné soutěže o nejlepší pohyb, což je u takovéhoto štěňátka rarita. Následně porazil fenku ze třídy štěňat a vyhrál titul BEST MINOR PUPPY.

Jako druhý šel na řadu Perseo dei Leoni di San Marco. Je to mladý pes, import z Itálie, nyní již uchovněný. Od rozhodčího dostal nádherný posudek, hodnocení „very typical“ a umístil se na 1. místě ve své třídě. Navíc byl nominován do soutěže o nejlepší pohyb, o nejlepší stavbu těla a nejlepší povahu. Následně skončil na krásném 2. místě ze všech psů a ve speciálních soutěžích získal i cenu za nejlepší stavbu těla BEST CONSTRUCTION a nejlepší povahu BEST ATTITUDE.

Ve fenách jsme prezentovali naši mladou naději Hedviku Atison. Ve třídě mladých zvítězila v konkurenci 7 fen, získala hodnocení „very typical“ a nominaci do soutěže o nejlepší pohyb.

Ve třídě otevřené nastoupila Fiona Atison v konkurenci 10 fen. Všech 10 fen ve třídě bylo velice kvalitních, Fiona postupovala a nechávala za sebou jednu konkurentku za druhou. Nakonec k naší velké radosti třídu vyhrála s hodnocením „very typical“, byla nominována do soutěže o nejlepší pohyb, nakonec si odnesla i cenu pro nejlepší dospělou fenu BEST ADULT FEMALE.

V závěrečné soutěži o nejlepší jedince plemene zabodovala naše Hedvika Atison a vyhrála titul BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví. Na své první oficiální akci, v zahraničí, v obrovské konkurenci, ve věku 15 měsíců.

Tento den byl pro nás velmi speciální. Tolik krásných cen, podrobné a pečlivé posouzení, přátelská atmosféra, navázání nových vztahů na chovatelské bázi.


28. 5. 2023 Mezinárodní výstava CACIB Litoměřice
rozhodčí G. Stibel

Hawkeye Atison - třída mladých - V1
- CAJC – vítěz třídy mladých
- BOJ – nejlepší mladý jedinec
- FCI CACIB Junior – čekatel mezinárodního šampiona krásy mladých
Hawkeye hned na své druhé výstavě získal maximum možných titulů vzhledem ke svému věku. Máme z něj velkou radost

Ctibor Atison - třída otevřená – V1
- CAC – vítěz třídy otevřené
- CACIB – nejlepší pes, čekatel mezinárodního šampiona krásy
- BOB -nejlepší jedinec plemene!!!!

Broomhilda von Shaft Atison – třída šampiona – V1
- CAC – vítěz třídy šampionů
- CACIB -nejlepší fena, čekatel mezinárodního šampiona krásy
- BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!

 V krásném prostředí litoměřické Zahrady Čech jsme si výstavu náramně užili a naše odchovy si odsud odnesly maximální možné tituly v rámci plemene, jaké mohly získat. Paráda!!!


13. - 14. 5. 2023 2x Mezinárodní výstava Europasieger a Fruhjahrssieger Dortmund

13. 5. 2023 – rozhodčí: V. Paradiso (De)
Celebrian Atison´s Legacy – mezitřída - výborná 1
- Anw. Dt. Ch. VDH – čekatelství šampiona Německa
- res Klub CAC
- FCI resCACIB

Broomhilda von Shaft Atison - třída šampionů - výborná 1
- Anw. Dt. Ch. VDH – čekatelství šampiona Německa
- Klub CAC – čekatelství klubového šampiona
- FCI CACIB
- BOB – nejlepší jedinec plemene!!!


14. 5. 2023 – rozhodčí S. Sinko (Sl)
Celebrian Atison´s Legacy - mezitřída - výborná 1
- Anw. Dt. Ch. VDH – čekatelství šampiona Německa
- FCI resCACIB

Broomhilda von Shaft Atison - třída šampionů - výborná 1
- Anw. Dt. Ch. VDH – čekatelství šampiona Německa
- Klub CAC – čekatelství klubového šampiona
- FCI CACIB
- BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!
Touto výstavou splnila Broomhilda podmínky pro zisk Interšampiona C.I.E.!!!!


19. 9. 2022 - Mezinárodní výstava Klatovy

rozhodčí: P. F. Berchtold
Fiona Atison - mezitřída - V1, CAC, CACIB, BOB
Bobeš Atison - třída otevřená - V2, resCAC, resCACIB
Broomhilda von Shaft Atison - třída šampionů - V2, resCAC
Finona na této výstavě excelovala, získala ocenění nejlepšího jedince plemene.
Další naši zástupci získali krásná 2. místa a výborné známky. 


10. 9. 2022 Klubová výstava Moloss clubu

rozhodčí: D Drobnjak
Ctibor Atison - třída otevřená - V1, CAC, KV, BOB
Fiona Atison - mezitřída - V1, CAC, KV, BOS
Hailey Atison - třída dorostu - VN 1
Xirra Atison - třída čestná - V1


2.- 4. 9. 2022 DUODANUBE Bratislava 3x CACIB

Fiona Atison - v mezitřídě získala celkem 2x V1, 2x CAC, 1x CACIB, 1x resCACIB, 1x BOS 
Xixaonka Atison - ve třídě šampionů získala celkem 3xV1, 3x CAC, 1x CACIB, 1x resCACIB, 1x BOS
Xixaonka těmito výsledky dosáhla titulu Šampion Slovenska.
Obě feny na výstavách dosáhly nejvyšších ocenění - nejlepší fena plemene i nejlepší jedinec opačného pohlaví.


27. - 28. 8. 2022 CCI CUP Bergneustadt 

Odborný seminář o standardu Cane corso s panem Felice Pugliesem a klubová výstava německého klubu se specialistou na plemeno p. Massimem Inzoli.
Prestižní akce německého klubu ve velkém stylu.
Naše chovatelská stanice Atison/Atison´s Legacy zde předvedla 4 své odchovy a všichni se ve svých třídách umístili na 1. nebo 2. místě.
Je to pro nás velké zadostiučinění a motor pro další prác s cane corso.
 

21. 8. 2022 Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

rozhodčí - R. Cepková
Anthony Hopkins Atison - třída šampionů - V1, CAC, CACIB, BOB - nejlepší pes, nejlepší Cane corso výstavy
Fiona Atison - třída otevřená - V1, CAC, CACIB, BOS - nejlepší fena, nejlepší jedinec opačného pohlaví
Gullivera II Atison - mezitřída - V2, resCAC 
Všechny naše odchovy získaly výborná ocenění s pořadím, Anthony a Fiona byli vyhodnoceni jako nejlepší jedinci plemene!


17. 7. 2022 Národní výstava Mladá Boleslav
rozhodčí: K. Klobása
Ctibor Atison (Muf) – mezitřída – V1, CAC, Národní vítěz, BOS


2. 7. 2022 Klubová výstava Klatovy
rozhodčí: Antonín Karban

Ctibor Atison (Muf) – mezitřída – V1, CAC
Bobeš Atison – třída otevřená – V2, resCAC
Fiona Atison – mezitřída – V1, CAC


10. – 12. 6. 2022 3x Mezinárodní výstava Nitra
rozhodčí:

Fiona Atison – mezitřída – 2x V1, CAC, 1x V2 resCAC, 1x resCACIB!!!
Xixaonka Atison – tř. šampionů – 1x V2, resCAC, 2x V3

V silné konkurenci kupírovaných fen se naše holčičky opravdu neztratily, Xixaonce v bezmála 6ti letech a po dvou vrzích utekl poslední potřebný titul ke slovenskému šampionu krásy jen o vlásek, je v perfektní kondici a předvedla se s drivem jako zamlada :)))

Fiona poprvé v mezitřídě – 16 měsíců – ukazuje drápky a myslím, že nám teprve ukáže své kvality, až ještě dospěje.


22. 2. 2022 Mezinárodní výstava psů Litoměřice
rozhodčí: K. Klobása (Cz)

Ctibor Atison – tř. otevřená – V2, resCAC
Fiona Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ!!!
Xixaonka Atison – tř. šampionů – V1, CAC, CACIB, BOB!!!


24. 4. 2022 Evropská výstava psů Paříž
rozhodčí: F. Cochetti (It.)

Opět jsme vyrazili do světové konkurence a výroční Evropskou výstavu konanou tentokrát v Paříži. Naše odchovy si vzhledem ke konkureci vedly skvěle a my si užili krásný prodloužený víkend.

Fiona Atison – třída mladých – Výborná – v těžké konkureci 22 fen se Fiona opravdu neztratila a probojovala se až do užšího výběru nejlepších 5ti mladých fen
Ch. Xixaonka Atison – třída šampionů – V3 -v nejtěžší konkurenci šampionek vybojovala Xixaonka krásné 3. místo. Moc nás to těší i vzhledem k tomu, že má již za sebou 2 porody a stále se udržuje ve špičkové kondici
Jch. Apollo NKM Andrax Gold – mezitřída – V1, rCACAS – mladý odchov po našem Willisovi Brucovi zazářil v mezitřídě a dále v konkureci s vítěznými psy ze třídy otevřené získal i titul r.CACAS


9. 4. 2022 Národní výstava psů Ostrava (místo konání Brno)

rozhodčí: V. Piskay (Sk)

Fiona Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ, BOS !!!- nejlepší mladý jedinec a nejlepší jedinec opačného pohlaví !!!
Xixaonka Atison – tř. vítězů – V1, CAC, Národní vítěz !!!


5. 1. 2022 Mezinárodní výstava psů Brno
rozhodčí: Miroslav Václavík

Gullivera II Atison – tř. mladých – V1, CAC, BOJ, BOB!!! – nejlepší jedinec plemene
Cecílie Atioson – tř. otevřená – V1


10. 10. Mezinárodní výstava psů České Budějovice
rozhodčí: Hans Bierwolf (At)

Anthony Hopkins Atison – tř. šampionů – V1, CAC, CACIB, BOB – nejlepší jedinec plemene !!!
Cecílie Atson – mezitřída – V1, CAC, resCACIB
Broomhilda von Shaft Atison – tř. otevřená – V1, CAC, CACIB, BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví !!!


 2. 10. 2021 World dog show Brno – Světová výstava psů 2021 – fenomenální úspěch našeho chovu na této prestižní akci
rozhodčí Bruno Nodalli (It)

Ctibor Atison – mezitřída – Výborný 4 (7 psů v konkurenci)
Bobeš Atison – tř. otevřená – VD
Gullivera II Atison – třída dorostu – VN1 – Světová naděje 2021 (6 fen v konkurenci)
Cecílie Atison – mezitřída – V1, CAC (8 fen v konkurenci)
Broomhilda von Shaft Atison – Výborná (12 fen v konkurenci)
Xixaonka Atison – V1, CAC (3 feny v konkurenci)

další úspěchy zaznamenali i další potomci odchovů Atison:

Apollo NKM Andrax Gold – třída mladých – Výborný 3 (otec Willis Bruce Atison)
Aristocrat Korec Corso – třída šampionů – V2, resCAC (matka Ich. Koleta Atison)
Borgie Korec Corso – třída šampionů – V2, resCAC (matka Kate Atison)

Tyto výsledky nám potvrdili, že se náš chov ubírá tou správnou cestou. Ještě zdaleka nejsme u cíle, ale tyto dílčí úspěchy nás povzbuzuj k další práci s tímto úchvatným plemenem.

Gullivera II Atison

Cecílie Atison

Broomhilda Atison

Ctibor Atison

Xixaonka, Gullivera II, Cecílie


29. 8. 2021 MVP Mladá Boleslav
rozhodčí K. Frank

Ctibor Atison – mezitřída – V1, CAC, CACIB, BOB !!!! – nejlepší pes výstavy !!!
Anthony Hopkins Atison – V1, CAC
Cecílie Atison – V1, CAC, CACIB, BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví !!!
Broomhilda von Shaft Atison – V1, CAC, resCACIB

 


1. 8. 2021 MVP Klatovy
rozhodčí R. Cepková

Anthony Hopkins Atison – třída pracovní – V1, CAC, CACIB, BOS !!! – nejlepší jedinec opačného pohlaví
Broomhilda von Shaft Atison – třída otevřená – V1, CAC, resCACIB


22. – 25. 7. 2021 4 SUMMER NIGHT SHOW SPLIT

Anthony Hopkins a Broomhilda von Shaft
získali na této výstavě 2xCAC Chorvatsko a
CACIB – čekatel Mezinárodního šampiona
3. 7. 2021 Klubová výstava Cane corso klubu Klatovy

rozh. O. Dolejšová

Ctibor Atison – mezitřída – V2, resCAC
Bobeš Atison – třída otevřená – V1, CAC
Anthony Hopkins Atison – třída pracovní – V1, CAC
Willis Bruce Atison – třída vítězů – V1, CAC, Klubový vítěz, BOB!!!
Cecílie Atison – mezitřída – V1, CAC
Xixaonka Atison – třída otevřená – V1, CAC
Broomhilda von Shaft Atison – třída vítězů – V1, CAC, Klubový vítěz!!!

 


12. 8. 2020 Speciální výstava Cane Corso při KV Moloss Clubu
rozhodčí: Antonín Karban

Anthony Hopkins Atison – mezitřída – V1, CAC, Vítěz speciální výstavy!!!
Broomhilda von Shaft Atison – mezitřída – V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOS!!!

 


16. 8. 2020 Národní výstava Mladá Boleslav

Po výrazné výstavní přestávce zapříčiněné koronavirem jsme konečně vyrazili na naší oblíbenou výstavu do Mladé Boleslavi. Tentokrát jsme vzali nejmladšího šestiměsíčního benjamínka z našeho chovu Cecílka (C-3PO Atison) a mladou perspektivní fenku Broomhildu fon Shaft Atison. Oba se prezentovali úžasně.

rozhodčí: Karel Hořák

C-3PO Atison – třída dorostu – VN1
Broomhilda von Shaft Atison – mezitřída – V1, CAC, Národní vítěz, BOS


11. 1. 2020 Klubová výstava Cane Corso Klubu ČR

Začátkem roku jsme se rozhodli pro účast na Klubové výstavě našeho klubu. S Novým rokem jsme také přivedli do výstavního kruhu novou krev – odchovance z vrhů A2 a B2.

Výstavní prostředí zvládli absolutně bravurně, žádný stres a výsledky z jejich výstavních začátků jsou více než potěšující.

rozh. L. Fairaislová (Cz)

Anthony Hopkins Atison – tř. mladých – V3
Bobeš Atison – tř. mladých – V1, CAJC
Broomhilda von Shaft Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ, BOS!!! – nejlepší mladý jedinec a nejlepší jedinec opačného pohlaví


6. – 8. 12. Winter show Nitra

Willis Bruce Atison
Xixaonka Atison

6.12. 2019 rozh. Eva Pastuchová (Sk)

7. 12. 2019 rozh. J. Matyáš (Sk)

8. 12. 2019 rozh. T. Radványi (Hu)

Willis Bruce Atison – tř. pracovní – 2x V1 CAC, 1x VD1

Xixaonka Atison – tř. šampionů – 3x V1, CAC, 1x resCACIB, 1x CACIB

Willis Bruce Atison získal na této výstavě titul Šampion Slovenska!!!


14. 6. – 16. 6. 2019 Austrian Winner a Euro Dog Show 2019

Náš výlet na letošní Euro dog show začal výborně. První výstava byla Autrian Winner. Bylo vidět, že pan rozhodčí John Wauben (Nl) se v našem plemeni dobře orientuje a i přes svižné posuzování bylo vidět, že každého psa má v oku. Vítězní psi pak více méně odpovídali i našim tipům.

Vítězství naší Xixaonky mezi šampionkami nám udělalo opravdu radost. Pan rozhodčí nám při gratulacích stihl odůvodnit své rozhodnutí a i s jeho výtkami jsme se plně ztotožnili – žádný pes není ideální. V konkurenci vítězných fen si pak Xixaonka doběhla pro 2. místo – tedy resCACIB. Willis Bruce uhájil výborné ocenění a známku V1, CACA (tentokrát bez konkurence).

Xixaonka Atison – tř. šampionů – V1, CACA, resCACIB!!!
Willis Bruce Atison – tř. pracovní – V1, CACA

Posuzování na Evropské výstavě se odvíjelo v ještě rychlejším tempu (rozhodčí měl na každého psa 1 minutu) a bylo pro nás trochu rozčarování. Pan rozhodčí Rafael Malo Alcrudo (Esp), který posuzoval feny, dal hodně na povahu a velké hlavy. Takže vyhrála „nejveselejší fenka“. Se správnými liniemi a výrazem si pan rozhodčí hlavu nelámal.

O dost horší pak bylo posuzování pana Otto Schimpfa (Aut), který zřejmě ani nezná základní poměry standardu. Psi řádného formátu odcházeli se známkou VD, na pořadí mu zůstávali psi spíše typu labrador. Přišlo nám, že ani nemá nějaký systém, prostě střílí známky od boku, jak mu to tak přijde. Mnoho psů zvučných jmen známých chovatelů odešli se sníženou známkou aniž by jim kdokoli cokoli objasnil.

Podle toho také vypadal zájem vystavovatelů při zadávání nejvyšších titulů. Obvykle je kolem kruhu taková tlačenice, že se ani nemůžeme prodrat k místu, ze kterého by bylo vidět, lidé tleskají, fandí. Tentokrát tam bylo prázdno.

Xixaonka Atison – tř. šampionů – výborná
Willis Bruce Atison – tř. pracovní – velmi dobrý 2


26. 5. 2019 KV CC a DC Slovensko
rozhodčí Milovan Mrdak (Srb)

Xixaonka Atison – tř. šampionů – V1, CAC
Int. Ch. Percy Atison – tř. čestná – V1

Pan rozhodčí posuzoval velice důkladně a známku výborná zadával opravdu jen těm nejlepším. Celé posuzování bylo v tento horký den opravdu náročné, výstava končila až v pozdních odpoledních hodinách. O to více nás těší výsledky našich odchovů – Xixaonka zvítězila nad kupírovanými fenami ve třídě šampionů a Percy, který nás reprezentoval ve třídě čestné, neboť je Slovenský šampion i Grand šampion, od pana rozhodčího obdržel skvělý posudek.


19. 5. 2019 CACIB Litoměřice
rozhodčí J. Grunt (Pl)

Willis Bruce Atison – tř. šampionů – V1, CAC, CACIB, BOB!!! – nejlepší jedinec plemene, splněny podmínky pro titul Interšampion C.I.E.
Xixaonka Atison – tř. šampionů – V1, CAC, CACIB, BOS!!! – nejlepší jedinec opačného pohlaví, splněny podmínky pro titul Interšampion C.I.E.
Xavera Atison – třída otevřená – V2


21. 4. 2019 CACIB Praha
rozhodčí O. Vondrouš (CZ)

Willis Bruce Atison – tř. šampionů – V1, CAC, resCACIB
Xixaonka Atison – tř. šampionů – V1, CAC, resCACIB


31. 3. 2019 CACIB Salzburg
rozhodčí G. Ehrenchreich (AT)

Willis Bruce Atison – tř. pracovní – V1, CACA
Xixaonka Atison – tř. šampionů – V1, CACA, CACIB, BOS!!!


8. – 9. 12. 2018 DUO CACIB Nitra

Willis Bruce Atison – tř. pracovní – 2x V1 CAC
Xixaonka Atison – tř. šampionů – V4, V3


2. 12. 2018 Mezinárodní výstava Praha

Xirra Atison – tř. otevřená – V1, CAC, CACIB, BOS!!! – nejlepší jedinec opačného pohlaví


12. 10. 2018 Mezinárodní výstava České Budějovice

Tentokrát jsme se zúčastnili pouze jako pozorovatelé a rádci a i přesto, že jsme sami nevystavovali, naše odchovy se v rukou svých páníčků skvěle předvedli. Tímto bychom chtěli pogratulovat a poděkovat paní Náglové, manželům Glaserovým a samozřejmě ch. st. Korec Corso za krásnou reprezentaci našich odchovů.

Xara Atison – mezitřída – V1, CAC, CACIB, BOS!!! – nejlepší jedinec opačného pohlaví
Xirra Atison – mezitřída – V2, resCAC
Koleta Atison – tř. šampionů – V1, CAC, resCACIB


12. 8. 2018 World dog show Amsterodam

A je to tady. Výstava roku. Světovka. Nejvyšší meta každého chovatele (a kdo říká, že ne, tak si lže do kapsy 🙂 ). Setkání s nejlepšími z nejlepších, poměření se s nimi, urvat aspoň to pořadí…., nervy, adrenalin, jen něco nepokazit, úspěch? – neúspěch?, hurá, máme to za sebou……tak zas příště 🙂

Kdo to nezažil, nepochopí. Samozřejmě že lze najít spoustu důvodů, proč tímto „divadlem“ pohrdat. A je zajímavé, že tyto důvody zaznívají nejčastěji z úst těch, kteří tu atmosféru nikdy nezažili anebo na této úrovni neuspěli. Pro nás je to ale výzva – výzva uspět po boku těch nejlepších, být výborní ve světové konkurenci. Vidět nejlepší handlery a také psy. Není nic lepšího než vidět všechny ty psy z fotek na facebooku naživo. Jejich reakce, pohyb, povahu. Vždyť zvládat stres na takové velké akci je nejlepší důkaz o povaze psa.

Celkem bylo na WDS Amterodam přihlášeno více než 33 500 psů ze 74 zemí celého světa. Cane corso reprezentovala jako již tradičně naše chovatelská stanice a nově také začínající chovatelská stanice Korec corso. Je škoda, že tak málo chovatelů z ČR má zájem porovnat úroveň svého chovu se světovou špičkou.

A výsledky?

Xixaonka Atison – mezitřída – Výborná 3
Willis Bruce Atison – tř. šamponů – Výborná

Je to úspěch? – neúspěch? – pro nás určitě to první!!!


11. 8. 2018 Speciality show Amsterdam
rozhodčí: Hans van den Berg

Xixaonka Atison – mezitřída – V1, doubleCAC, BOS!!!
Willis Bruce Atison – tř. šampionů – V3

Xixaonka tento den opravdu zazářila a máme z ní velkou radost. Nejprve zvítězila ve své třídě a následně v konkurenci vítězných fen z ostatních tříd vyběhala své dosud nejvýznamnější prvenství – doubleCAC a BOS!!! (nejlepší dospělá fena a nejlepší jedinec opačného pohlaví). Porazit ji dokázal jen světový vítěz Ferrari in Dinastii Chempionov.

Willis Bruce obhájil výbornou známku a navíc přidal 3. místo ve třídě šampionů a stejný výsledek se podařil i Koletě Atison.

 


9. 8. 2018 Benelux Winner

U příležitosti Světové výstavy v Amsterodamu se konalo ještě několik doprovodných výstav. První z nich byl Benelux Winner, na kterém jsme již mohli potkat zástupce nejvýznamnějších chovatelských stanic světa (např. Gerassi Corso – Izrael, Iz Dinastii Chempionov – Rusko).

 rozhodčí: E. Drudi (It.)

Willis Bruce Atison – tř. šampionů – V3
Xixaonka Atison – mezitřída – V1


15. 7. 2018 NVP Mladá Boleslav
rozhodčí: Skaar Torbjorn

Willis Bruce Atison – tř. vítězů – V1, CAC, Národní vítěz, BOS!!! – nejlepší jedinec opačného pohlaví
Koleta Atison – tř. vítězů – V1, CAC, Národní vítěz, BOB!!! – nejlepší jedinec plemene
Gerta Atison – tř. veteránů – V1, BOV!!! – nejlepší veterán
Xavera Atison – mezitřída – V1, CAC
Xixaonka Atison – tř. vítězů – V2, resCAC

 


24. 6. 2018 Intercanis Brno
rozhodčí: J. Grunt (Pl)

Xirra Atison – mezitřída – V1, CAC, resCACIB

Této výstavy jsme se neúčastnili osobně a jsme rádi, že i naše odchovy se svými majiteli dosahují úspěchů.


10. 6. 2018 WORLD CANE CORSO BREEDERS CUP
rozhodčí: F. Deliadelli, K. Chtuka, N. Srdanov

Začátkem června se v krásném prostředí Grotaferrata konal první ročník setkání chovatelů z celého světa za účasti více než 170 přihlášených psů.

Jedná se o prestižní setkání chovatelů a jejich odchovů, na kterém se řeší další směřovaní našeho plemene. Rozhodčími byli zkušení chovatelé, odborníci na cane corso, kteří každého psa velmi pečlivě posoudili a své posudky zapsali do jakési „bonitační karty“, kterou pak každý majitel obdržel.

Takováto setkání jsou velmi poučná a účast na nich by měla být základem pro každého chovatele, který to s cane corso myslí alespoň trochu vážně. Bohužel z České Republiky jsme byli opět jedinými zástupci.

Naše odchovy se ale vůbec v silné italské konkurenci neztratily.

Percy Atison – třída šampionů – 3. místo
Willis Bruce Atison – třída pracovní – 1. místo
Xixaonka Atison – mezitřída – 3. místo

 


29. 5. 2018 Klubová výstava Moloss clubu
rozhodčí: I. Vasiljevic (Srb.)

Xixaonka Atison – mezitřída – V1, CAC, Klubový vítěz, BOS (Nejlepší jedinec opačného pohlaví)!!!

 


20. 5. Mezinárodní výstava (CACIB) Litoměřice
rozhodčí Tzegas Savvas (Řecko)

Willis Bruce Atison – mezitřída – V1, CAC, CACIB, BOS – nejlepší pes a nejlepší jedinec opačného pohlaví
Xavera Atison – mezitřída – V1, CAC
Xixaonka Atison – tř.otevřená – V1, CAC, CACIB, BOB – nejlepší fena a nejlepší jedinec plemene!!!
Koleta Atison – tř. šampionů – V1, CAC, resCACIB
Gerta Atison – tř. veteránů – výborná

Chovatelské stanice Korec Corso a Atison

Aristocrat Korec Corso, Willis Bruce a Xixaionka Atison

Xavera, Willis Bruce a Xixaonka Atison


2. – 3. 5. 2018 2x CACIB Peja

Percy Atison – šampion Kosova
Willis Bruce Atison – šampion Kosova
Xixaonka Atison – šampionka a grandšampionka Kosova


28. – 30. 4. 2018 3x CACIB Skopje

Percy Atison – šampion Makedonie
Willis Bruce Atison – šampion Makedonie
Xixaonka Atison – šampionka Makedonie


22. 4. 2018 Mezinárodní výstava České Budějovice
rozhodčí: L. Kukla

Willis Bruce Atison – tř. otevřená – V1, CAC, CACIB
Sam Atison – tř. otevřená – V2, resCAC
Xara Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ, BOS
Xixaonka Atison – mezitřída – V1, CAC, resCACIB
Koleta Atison – tř. šampionů – V1, CAC, CACIB
Gerta Atison – tř. veteránů – V1, BOV

Tímto bychom také chtěli poděkovat majitelům našich odchovů za krásnou reprezentaci naší chovatelské stanice.


8. 4. 2018 Mezinárodní výstava Lucembursko
Na jarní výstavě v Lucembursku se sešlo 41 caníků z 11ti zemí Evropy. Konkurence silná jako ostatně vždy a o to více nás těší skvělé umístění našich odchovů.
rozhodčí: Marie-Josée Melchior (Lux)

Percy Atison – tř. šampionů – V1, CACL, CACIB, Nejlepší pes, BOB – Šampion Lucemburska !!!
Xixaonka Atison – tř. mladých – V1, CAJC – Šampionka mladých Lucemburska !!!

Percy se navíc ziskem posledního potřebného titulu CACIB stal MEZINÁRODNÍM ŠAMPIONEM KRÁSY C.I.E. !!!

Více o tomto titulu v rubrice Šampioni Atison


14. 1. 2018 Hanácká národní výstava Brno

 Na první výstavě sezóny se sešlo hned 6 našich odchovů. Rozhodčí pan Václavík byl přísný ale spravedlivý. Jako jeden z mála se nerozpakoval psy přeměřit, a pokud nesplnili výšku, bez váhání snížil známku. Je to první vlaštovka, ale doufáme, že tento trend bude pokračovat. Není možné, aby tituly nejvyšší sbírali v Čechách psi, kteří se nedostanou výškou ani do tolerance. Bohužel se pak tento trend odráží v celkové populaci Cane corso a namísto impozantních molossů máme v Čechách jakousi „odlehčenou variantu“ .

Zde jsou výsledky:

Willis Bruce Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ, BOB, JBIG 3. místo + zisk Junioršampiona ČR
Sam Atison – tř. vítězů – V1, CAC, Národní vítěz
Xirra Atison – tř. mladých – V1, CAJC
Wilma Atison – mezitřída – V1, CAC
Koleta Atison – tř. vítězů – V1, CAC, Národní vítěz, BOS


25. – 26. 11. 2017 DUO CACIB Montenegro

 Na ukončení výstavní sezóny jsme se vypravili do vzdálené ale krásné Černé Hory. Cane corso je zde velmi populární plemeno a na výstavě bylo jedno z nejpočetnějších. I přes to Willis Bruce Atison vybojoval 2x CAJC, BOJ a tím získal tituly Junior Šampion a Junior ‚Grand Šampion Montenegra.

Montenegro je země s krásnou přírodou a naše setkání s milými a vstřícnými lidmi jen umocnilo náš příjemný zážitek z této cesty.


12. 11. 2017 Světová výstava psů Lipsko

Chovatelská stanice Atison se 12 . listopadu 2017 zúčastnila Světové výstavy psů v Lipsku. Výstavy se zúčastnilo přes 31 000 psů ze 73 zemí a těmito počty se WORLD DOG SHOW LEIPZIG 2017 stala největší světovou výstavou v historii FCI.

Cane corso se zúčastnilo přes 200 jedinců, což sice není nejvyšší počet, ale i tak je to úctyhodné číslo vezmeme-li v potaz, že se výstavy nesměli účastnit jedinci s kupírovanýma ušima a ocasem.

Do třídy mladých bylo přihlášeno 37 psů a náš Willis Bruce Atison vybojoval v této konkurenci známku Výborná a skvělé 4. místo!!!

Dalšího zástupce jsme měli ve třídě pracovní, kde nás skvěle reprezentoval Sean Connery Atison a od velmi přísně posuzujícího rozhodčího vybojoval známku Velmi dobrá a 2. místo ve své třídě!!!


Sean Connery Atison

Willis Bruce Atison

Sean Connery Atison


10. 11. 2017 Spezial World Club Show Leipzig


Tento den jsme měli tu čest zúčastnit se Speciální klubové výstavy při Světové výstavě v Lipsku organizované německým klubem Cane corso. Zahraniční klubové výstavy jsou prestižní záležitostí, kluby si zvou jako rozhodčí světové chovatele cane corso, kteří opravdu naše plemeno znají a posudek od nich má skutečnou váhu.

Nejinak tomu bylo i zde – psy posuzoval pan Emil Muncan z Rumunska a feny paní Montserat Fernandez ze Španělska. Přítomni byli chovatelé i vystavovatelé z celé Evropy včetně Ruska a Izraele. Posouzení bylo velice pečlivé a podrobné, výstava se protáhla do pozdních večerních hodin. O to více nás těší výsledek našeho odchovance Nessika v silně obsazené třídě mladých:

Willis Bruce Atison – V4 !!!


3. 4. 11. 2017 DUO CACIB Praha

 3. 11. 2017 rozh. Ing Eva Zatyko Mayerová

Willis Bruce Atison – mezitřída – V1, CAC, resCACIB
Sonny Corleone Atison – tř. otevřená – V2, resCAC
Xixaonka Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ, BOS – Nejlepší mladý jedinec a Nejlepší jedinec opačného pohlaví!!! – ve svých 12ti měsících!!!

4. 11. 2017 rozh. Ann Long-Doyle

Willis Bruce Atison – mezitřída – V1, CAC, resCACIB
Sonny Corleone Atison – tř. otevřená – V1, CAC
Xixaonka Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ
Koleta Atison – tř. šampionů – V1, CAC, CACIB


20. – 22. 10. 2017 3x CACIB Komarom (Hu)


Na tuto výstavu jsme si jeli splnit další výzvu a to – zisk titulu CACIB pro našeho šampiona Percyho Atison. Hned první den výstavy se nám naše přání splnilo – Percy získal od paní rozhodčí z Finska tituly V1, CAC, CACIB, BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví z 26 přihlášených psů!!!

 


14. – 15. 10. 2017 Raduno dell Anno SACC 2017

 Naše účast na „Klubové výstavě roku“ – 2 složené zkoušky povahy, 2x známka Výborná + 1x pořadí!!!

Více o celé akci zde: Raduno dell Anno SACC 2017


3. 9. 2017 Mezinárodní výstava Lucembursko

Willis Bruce s páníčkem a Percy

 Opět jsme se po čase vypravili na prestižní výstavu do Lucemburska. V Lucembursku je vždy velká konkurence, sjíždějí se sem vystavovatelé z celé západní Evropy, ale také z Ruska a dalších pobaltských republik. Proto jsme sem nejeli s nějakými přehnanými ambicemi, chtěli jsme porovnat úroveň našeho chovu s Evropou a opět se setkat se známými chovateli. Naše chovatelská stanice se může pochlubit již několika Lucemburskými šampiony – Int. Ch. Berta Atison, Int. Ch. Dominika Atison (ta je zároveň i Junioršampionkou Lucemburska) a i když nám tentokrát vítězné vavříny unikly jen o vlásek, opět jsme si ve velké konkurenci potvrdili, že držíme krok se světem.

rozh. N. Deschuymere (Belgie)

Willis Bruce Atison – tř. mladých – V2 – v konkurenci 8mi psů
Ch. GCh. Percy Atison – tř. šampionů – resCAC, resCACIB – v konkurenci 6ti psů


26. 8. 2017 Klubová výstava ČMKCC

Willis Bruce Atison

Xavera Atison

Willis Bruce Atison

 Klubová výstava ČMKCC se konala v krásném prostředí kempu na Džbáně. Výstavu posuzovala paní Olga Dolejšová. Naši chovatelskou stanici reprezentovali tito jedinci:

Willis Bruce Atison – tř. mladých – V2
Xavera Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ – nejlepší mladý jedinec!!!
Xirra Atison – tř. mladých – V4


19. – 20. 8. 2017 DUODANUBE Bratislava

CAJC a resCACIB

CAJC a BOB

Šťastný majitel Junioršampiona

Víkend na Slovensku jsme si my i naši čtvernožci opět užili. Kromě dvou mezinárodních výstav jsme stihli husí pečínku ve Zlaté huse (Slovenský Grob), procházku u Dunaje, návštěvu Bratislavského hradu a super večer s kapelou Brokáto, kde hraje náš dobrý známý a také chovatel cane corso Eda Pribul.

Výstavy posuzovali tentokrát oba dny rozhodčí ze Slovenska, v sobotu pan M. Bíroš a v neděli pan M. Benkovský.

Willis Bruce Atison – tř. mladých – 2x V1, CAJC – zisk titulu Junioršampion Slovenska !!!
Ch., GrCh. Percy Atison – tř. šampionů – V2, resCAC, resCACIB, v neděli pak V1, CAC, CACIB, BOB !!! – nejlepší pes plemene !!!


13. 8. 2017 Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Chovatelská skupina Atison

Willis Bruce Atison

Xavera Atison


Int. Ch. Koleta Atison

Aristocrat Koreccorso, Koleta Atison

Na této výstavě se odchovy naší chovatelské stanice sešly v hojném počtu. Bylo přihlášeno 7 jedinců pocházejících z naší chovatelské stanice a jsme moc rádi, že jsme se s nimi a jejich páníčky mohli setkat.

Ze sedmi prezentovaných psů – našich odchovů – jich 6 získalo známku výborná – ocenění nejvyšší si odnesla Intešampionka Koleta Atison, která ve třídě šampionů získala tituly CAC, CACIB, BOB – tedy nejlepší dospělá fena i nejlepší jedinec plemene.

Na této výstavě jsme využili i možnosti prezentovat v závěrečných soutěžích Chovatelskou skupinu. Do této soutěže může chovatel přihlásit 3 – 5 psů z vlastního chovu, kteří pocházejí z různých spojení (min. od dvou různých otců nebo matek – nelze tedy přihlásit jen sourozence) a rozhodčí následně posuzuje vyrovnanost a podobnost těchto jedniců.

Naši chovatelskou stanici reprezentovali tito psi: Sonny Corleone Atison (Quintus x Int. Ch. Gerta Atison), Willis Bruce Atison (Ch. Percy Atison X Chaennasicula) a Xavera Atison (Ch. Percy Atison x Sofie Atison).


27. – 30. 7. 2017 4Summer Night Show Split

Willis Bruce Atison

Sean Connery Atison

Na konci července jsme se zúčastnili krásné výstavy s úžasnou, neopakovatelnou atmosférou.Výstava se koná ve Splitu na stadionu v centru starého města, vystavuje se vždy večer od 19ti hodin, stadion a každý kruh je krásně osvětlený, a o půlnoci začínají závěrečné soutěže. Podle našeho hodnocení je to jedna z nejhezčích výstav, jakých jsme se kdy zúčastnili.

A výsledky?

Willis Bruce Atison (12 měsíců) – třída mladých – 4x CAJC, 4x BOJ, 1x BOB!!! – Zisk titulu Junior Šampion Chorvatka a Juniorský vítěz Splitu 2017 – gratulujeme majiteli panu Robertu Labaštovi
Sean Connery Atison – třída šampionů – 3x CAC, 1x resCACIB, 1x BOS!!! – gratulujeme majiteli panu Denisu Gackovi


2.- 4. 6. 2017 3x CACIB Nitra

Percy a Dukato

Ch. a GCh. Sk Percy Atison

Dukato silver Lake Kojic


Percy Grandšampion

Percy BOB


První červnový víkend byl ve znamení třídenního výstavního maratonu v Nitře. Jako vždy jsme pak pobyt sobě i pejskům zpestřili výletem, aby to naše výstavní cestování nebylo jednotvárné a nepřestalo je bavit. Tentokrát jsme se rozhodli pro výšlap na vrh Zobor tyčící se nad Nitrou. Byla to síla, ale dali jsme to. 🙂 A jak si vedla naše dvě želízka v ohni? Oba uspěli u všech tří rozhodčích (D. Klein, A. Polgar, M. Václavík), Percy navíc dovršil zisk titulu Slovenský Grandšampion!!!

Percy Atison – 3x V1, 3x CAC, 3x CACIB, 1x BOS, 1x BOB!!! Zisk Grandšampina Slovenska
Dukato Silver Lake Kojic – 1x V1 CAC, 2x V2, resCAC


21. 5. 2017 KV CC a DC Slovenský Grob

Percy Atison

Willis Bruce Atison

Dukato Silver Lake Kojic

 Koncem května jsme vyrazili na víkendovou akci Slovenského cane corso klubu. V sobotu byl na programu 1. ročník Mistrovství Slovenska ve výkonu, v neděli pak klubová výstava, na kterou byl pozván jako rozhodčí dlouholetý chovatel a specialista na plemeno pan Munteanu Muncan ze Srbska. Obě akce se našim slovenským přátelům opravdu vydařily, i když v sobotním závodě zazářili hlavně účastníci z Čech – Petra Heinrichová v kategorii IPO 3 a Josef Hanzal v kategorii BH. Vyzdvihnout musím také pohoštění pro účastníky. Tento kraj, kde se akce konala, je světově známý husími pečínkami – tzv. husačinou. V sobotu večer tedy nechyběla na stole husí pečínka, lokše, nakládaná zelenina a další místní speciality, které jsme ujídali ještě dlouho do noci.

A jak dopadli zástupci naší chovatelské stanice:

Willis Bruce Atison – tř. mladých – V1, CAJC, Klubový vítěz mladých
Dukato Silver Lake Kojic – tř. otevřená – V2. resCAC
Percy Atison – tř. šampionů – V2, resCAC
Koleta Atison – tř. šampionů – V2. resCAC


7. 5. 2017 CACIB Erfurt

Do Erfurtu tentokrát vyrazil náš odchovanec Riggs (Sean Connery Atison) se svým páníčkem Denisem Gackem a svojí prakticky již dvorní vystavovatelkou Veronikou Noháčovou. A Němce tedy rozhodně nešetřili:

Sean Connery Atison – tř. šampionů – V1, CAC, CACIB, BOB!!! – nejlepší pes plemene!!!

 


6. 5. – 7. 5. 2017 DUO CACIB Lučenec

Percy Atison + Dukato Silver lake Kojic

Dukato Silver lake Kojic


První květnový víkend jsme vyrazili na výstavu do Lučence. Je to krásný kout Slovenska s krásnou přírodou. Zlákalo nás sem mimo jiné i to, že se výstava koná v parku. Venkovní výstavy máme rádi, je to sice spojené trochu s rizikem nevyzpytatelnosti počasí, ale to k tomu zkrátka patří. Výstav konaných venku stále ubývá, nahrazují je výstavní haly, které sice poskytují lepší zázemí lidem, ale pro psy je to prostředí dost nepřirozené.

A jak jsme si vedli v Lučenci?

Percy Atison – tř. šampionů – 2x V1, CAC, 1x CACIB, 1x resCACIB
Dukato Silver Lake Kojic – tř. otevřená – 2x V1, CAC, 1x resCACIB


7. 5. 2017 Klubová výstava Moloss clubu

Této výstavy se zúčastnil mladý odchov po našem Jardovi Clooney Riganonna a vedl si s páníčkem opravdu skvěle, protože si domů odvezli tituly CAJC, BOJ a dokonce i BOS – pro nejlepšího jedince opačného pohlaví!!! – to vše vě věku pouhých 10 měsíců. Gratulujeme.

 


22. 4. 2017 MVP České Budějovice

Krásný úspě17966540_1280396575372234_1206972804191832074_och zaznamenal náš odchovanec Willis Bruce Atison na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích – pouhý den po svých 9ti měsíčních narozeninách si nadělil super dárek. Od pana rozhodčího Václavíka získal ocen ění V1, CAJC, BOJ, BOS!!! (vítěz třídy mladých, nejlepší mladý jedinec, nejlepší jedinec plemene opačného pohlaví).

Na výstavě jsme se setkali se třemi štěňátky a jejich majiteli z našeho posledního vrhu X, z nichž Xirra se již vystavovala a získala ve třídě štěňátek krásnou známku VN1.

Gratulujeme také ch. st. Riganonna, která ve třídě mladých prezentovala odchov po našem Jardovi (Jorg Atison) a jen o malý kousek18118642_1294558707245947_7352623886501193690_n18157048_1294558727245945_6519624606220657901_n17992181_1294558663912618_5691862757561096328_n jim uniklo vítězství.


14. 1. 2017 DUO CACIB Nitra
rozhodčí: Milan Benkovský (Sk)

V sobotu jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy v Nitře. Do Nitry jezdíme rádi, výstava je vždy dobře zorganizovaná a úroveň vystavovaných psů je řádově vyšší než v Čechách. Není divu, sjíždí se sem konkurence kupírovaných psů z celé Evropy a nejinak tomu bylo i dnes. Sjela se konkurence se Srbska, Ukrajiny, Rumunska, Maďarska, samozřejmě Slovenska a my z Čech. V této silné konkurenci získal náš Percy ve třídě šampionů krásné 2. místo, náš mladý odchovanec Unrius pak známku výborná ve třídě mladých.

Percy Atison – tř. šampionů – V2, resCAC
Unrius Atison – tř. mladých – V


8. 1. 2017 Národní výstava Brno
rozhodčí: Mgr. Viera Staviarska (Sk)

Novou výstavní sezónu jsme odstartovali ziskem dvou šampionů!!! , titul BOB získal náš 9ti měsíční debutant Django!!!

Unchained Django Atison – tř. mladých – V1, CAJC, BOJ, BOB!!! – nejlepší jedinec výstavy
Sean Connery Atison – tř. ot. – V1. CAC, NV – nový šampion ČMKU!!!
– gratulujeme majiteli Denis Gacek
Dominika Atison – tř. veteránů – V1, BOV – nový Veteranšampion ČR

 


29. – 30. 10. DUO CACIB Praha
rozhodčí: Van Den Bosch (Belgie), G Hollbager (At)

V sobotu měl evidentně pan rozhodčí o velikosti Cane Corso jiné představy, a tak naše psy, kteří se vymykali výškou a mohutností, neocenil. Velmi dobrého výsledku dosáhl Sean Connery – mezitřída – V1, CAC, resCACIB, Damon Mat Atison – třída veteránů – V1 a Dominika Atison – třída veteránů – V1, BOV – nejlepší veterán.

V neděli si paní rozhodčí neváhala vzít metr, když si nebyla jistá, zda náš Soník splňuje výškou standard. Když po přeměření zjistila, že je i přes svůj opravdu mohutný a impozantní vzhled standardní výšky, bylo o výsledcích rozhodnuto.

Sean Connery Atison – mezitřída – V2, resCAC
Sonny Corleone Atison –třída otevřená – V1, CAC, CACIB, BOB!!! – nejlepší jedinec výstavy!!!
Damon Mat Atison – třída pracovní – V1, CAC – zisk titulu Šampion ČR!!!
Saxana Atison – tř. otevřená – V1, CAC, CACIB, BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!
Dominika Atison –tř. veteránů – V1, BOV – nejlepší veterán!!!

Srdečně gratulujeme majitelům našich odchovů Denisovi Gackovi a Vl. Vonáskovike skvělým výsledkům a mnohokrát děkujeme Veronice Noháčové za perfektní předvedení Seana a Sonnyho, Lucce Mikyskové za pomoc a asistenci. Všem díky.

 


28. 8. 2016 Evropská výstava psů Brusel
rozhodčí: M. Di Chicco (It.)

Sean Connery Atison – mezitřída – Výborný
Percy Atison – třída otevřená – Výborný 2 !!!

Naši „kluci“ se představili jako jediní zástupci českého chovu na prestižní Evropské výstavě. V obrovské konkurenci psů z celého světa se rozhodně neztratili, oba byli oceněni italským specialistou známkou „výborný“ a Percy navíc vybojoval ve své třídě skvělé 2. místo!!! Na tak silně obsazenou výstavu je to skvělý výsledek a známka toho, že se náš chov ubírá tím správným směrem.

Moc děkujeme panu Gackovi majiteli Seana (alias Riggse) za skvělou reprezentaci!!!


20. 8. 2016 Mezinárodní výstava Bratislava

Percy Atison – tř. otevřená – V1, CAC, resCACIB
Sonny Corleone Atison –mezitřída – V2, resCAC

Jsme moc rádi, že naše odchovy zaznamenávají úspěchy i v zahraničí. Oba naši kluci nám udělali radost v Bratislavě. Percy se navíc svým vítězstvím stal ŠAMPIONEM SLOVENSKA a to ve věku pouhých 24 měsíců. Soníčkovi jsme pak vyzvedli titul JUNIORŠAMPION SLOVENSKA, na který získal nárok na výstavě ve Veĺké Idě.

Percy

 


14. 8. 2016 Mezinárodní výstava Mladá Boleslav
rozh. P. Harsányi (HU)

Sean Connery Atison – mezitřída – V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS – Nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!
Sonny Corleone Atison – tř. otevřená – V2
Saxana Atison – tř. otevřená – V2, resCAC

Jsme moc rádi, že se naše odchovy líbily i zahraničnímu panu rozhodčímu a potvrdily své kvality v (na Čechy) mimořádně silně obsazené výstavě. Gratulujeme majitelům našich úspěšných odchovů p. Gackovi a p. Vonáskovi a děkujeme za super reprezentaci!!!

 


16. a 17. 7. 2016 Nowy Targ (Polsko)
rozh. P. Król, J. Gajewski

Koleta Atison – tř. šampionů – 2x CWC, 1x BOB – nejlepší jedinec plemene!!!

I přes mimořádnou nepřízeň počasí Koleta získala potřebné vítězství k zisku titulu ŠAMPION POLSKA!!!

Gratulujeme majitelům manž. Korcovým

 


17. 7. 2016 Národní výstava Mladá Boleslav
rozh. Vl. Adlt

Sean Connery Atison – V1, CAC
Sonny Corleone Atison – V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB!!! – nejlepší jedinec plemene!!!


2. a 3. 7. 2016 Národní a Mezinárodní výstava Veľká Ida
Sobota: rozh. M. Bíroš

Percy Atison – mezitřída – V1, CAC, BOB!!! – nejlepší jedinec plemene!!!
Sonny Corleone Atison – tř. otevřená – V1, CAC
Koleta Atison – tř. šampionů – V1, CAC, BOS – nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!

Neděle: rozh. S. Vanža

Percy Atison – mezitřída – V1, CAC, CACIB, BOS!!! – nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!
Sonny Corleone Atison – tř. otevřená – V1, CAC, resCACIB
Koleta Atison – tř. šampionů – V1, CAC, CACIB – tímto titulem Koleta završila svou cestu za nejprestižnějším titulem – MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY (Interšampion)

KOLETA JE JIŽ 3. GENERACE ODCHOVŮ NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE, KTERÁ SE MŮŽE PYŠNIT TÍMTO MIMOŘÁDNÝM TITULEM!!! (Její matka je Int. Ch. Dominika Atison, babička Int. Ch. Berta Atison)

Gratulujeme majiteli panu Korcovi k tak úžasné feně!!!


10. – 12. 6. 2016 Národní výstava + 2 Mezinárodní výstavy psů Nitra

Percy Atison získal v mezitřídě 1x V2 resCAC, 2x byl výborný 3.

Koleta Atison – tř. šampionů 2x výborná 2 a 1x V1 CAC – stala se tak novou ŠAMPIONKOU SLOVENSKA!!!


29. 5. 2016 Mezinárodní výstava psů Litoměřice
rozhodčí V.Kukla

Sean Connery Atison (mezitřída) V1, CAC, CACIB, BOB!!! – nejlepší jedinec plemeneP1180705
Sonny Corleone Atison (tř. otevřená) V1, CAC, resCACIB
Saxana Atison (mezitřída) V1, CAC, CACIB, BOS!!! – nejlepší jedinec opačného pohlaví

Gratulujeme majitelům našich odchovů!!!


24. 4. 2016 Mezinárodní výstava psů České Budějovice
rozhodčí Vl. Piskay (SK)

Sean Connery Atison (mezitřída) V1, CAC, CACIB, BOB!!! – nejlepší pes plemene
Sonny Corleone Atison (tř. otevřená) – V1, CAC
Saxana Atison (tř. mladých) – V1, CACJ, BOJ – nejlepší mladý

Sean Connery i Saxana navíc úspěšně završili zisk titulu Český Junioršampion (gratulujeme majitelům panu Gackovi a Olze Konstantinové a Vl. Vonáskovi)
Atison - Výstave květen1. 5. 2016 Mezinárodní výstava Praha

rozhodčí Vl. Piskay (Sk)

Sean Connery Atison (mezitřída) V2, resCAC – gratulujeme majiteli panu Gackovi
Sonny Corleone Atison (tř. otevřená) V1, CAC, CACIB, BOS – nejlepší pes a nejlepší jedinec opačného pohlaví!!!
Ch. Koleta Atison (tř. šampionů) V1, CAC, resCACIB – gratulujeme majiteli panu Korcovi


ATISON CHOVATELSKÁ STANICE CANE CORSO

Luníkov, 27321 Hobšovice, okr. Kladno | tel.: +420 777 140 116 | +420 777 140 141 | E-mail: atison@seznam.cz